В мач с едва 3 брейкбола: Григор Димитров пречупи японец, чака го лек съперник в Рим (ВИДЕО)

5073

Българската звезда в световния тенис Григор Димитров стартира с двусетова победа участието си на турнира от сериите Мастърс 1000 в Рим, след като надви японеца Йошихито Нишиока със 7:5, 6:4 в среща от втория кръг на надпреварата. Двубоят ще се запомни с едва три брейкбола за целия мач, а в следващия кръг Гришо ще играе със 137-ия в света Терънс Атмън.

Григор Димитров се класира за третия кръг в Рим

Гришо, който е осми поставен в схемата на турнира, срещна по-сериозна съпротива от Нишиока от последната им среща в Рим преди четири години, когато българинът даде само един гейм на японеца. Сега Димитров трябваше да играе 99 минути, за да пречупи Нишиока.

Григор Димитров

В първия сет Димитров и Нишиока вървяха гейм за гейм, като нямаха сериозни трудности да печелят подаванията си. В шестия гейм Гришо имаше точка за пробив, но не я оползотвори. Сетът продължи без брейкболи до 6-5, когато Гришо проби на 15 и спечели частта.

Във втория сет Димитров и Нишиока продължиха да играят силно на своите сервиси. Подобно на първата част, Гришо печелеше с лекота подаванията си, като в три от геймовете не даде точка на съперника. Нишиока обаче също не даде и една точка за пробив на съперника.

Така се стигна до десетия гейм, когато Нишиока сервираше при 4-5 за оставане в мача. Японецът имаше геймбол, но Гришо го отрази, а след това на свой ред стигна до третата си точка за пробив в мача. И се възползва на мига, за да спечели сета, а с това и двубоя.

Лек съперник за Гришо в третия кръг

В третия кръг Григор Димитров ще премери сили с 22-годишния французин Терънс Атмън, който продължи напред след отказване на Лоренцо Музети в мача им от втория кръг. Атман е под номер 137 в световната ранглиста.