Безспорно един от най-вкусните летни плодове, това е динята. Сочна и ароматна, тя се харесва еднакво както от малките деца, така и от възрастните. Да не говорим, че успява да ни разхлади, освежи и хидратира. Тя е истински дар от Бога, който трябва да се научим да ценим, ако все още не сме го направили.
Още: Само свекървата и хлебарката ще преживеят ядрена война, но от една може да се отървете с този трик
Още: Бял равнец - лек от градината за тялото ви
Защо не бива да ядем семките на динята?
Да, всеизвестно е, че динята е богата на минерали, витамини и все полезни вещества. Благодарение на нея човек може да се лиши от няколкото излишни килограма и при това без никакви усилия от негова страна.
Почти всички любители на динята са свикнали да поглъщат семките заедно с червената сърцевина. Според диетолози, ако ядете динята със семките, това може да доведе до редица храносмилателни разстройства.
Още: Оцет от мащерка - еликсир за душата и тялото
Още: Долар - лев. Колко струва един щатски долар към един български лев днес, 1 май /валутен калкулатор/
Плътната обвивка на семките не позволява да бъдат смлени, след като сте ги погълнали. Разбира се, тук не става въпрос за консумация на няколко семена, а за доста по-големи количества.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Грешни методи за отстраняване на кърлеж, които повишават риска от заразяване
Децата, които са под 3 – годишна възраст, задължително трябва да ядат плода, предварително почистен от семките. Бременните жени и кърмещите майки също трябва да са много внимателни. Семената могат да се превърнат в сериозен фактор за отключването на редица алергии.
В семките на динята се съдържа аминокиселината цитрулин. Разграждайки се в човешкото тяло, тя освобождава амоняк. Ако човек няма никакви заболявания, това не е кой знае каква драма. По друг начин обаче изглеждат нещата, ако имате здравословни проблеми.
Още: Защо трябва да консумираме целина?
За предпочитане е да отделяте семките на динята, преди да я похапнете. Това правило важи най-вече за малки деца, бременни жени, кърмещи майки и хора, страдащи от заболявания на храносмилателната система.