Десподов се появи като резерва и ПАОК се спаси в края срещу тима на Илич (ВИДЕО)

4295
Снимка: Instagram/Despodov

ПАОК постигна драматичен успех с 2:0 при визитата си на Атромитос, чийто старши треньор е бившият наставник на ЦСКА Саша Илич, в двубой от 21-вия кръг на гръцкото първенство. "Двуглавите орли" се спасиха в края с голове на влезлите като резерви Щефан Шваб и Йоанис Константелиас. Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов се появи на терена в 72-рата минута.

Предстои дерби в Гърция: ПАОК vs АЕК

Така "черно-белите" си върнаха лидерската позиция с 50 точки - 2 повече от втория АЕК. Третото място заема Панатинайкос с 47 пункта. Атромитос от своя страна е девети с 23 точки. За тима на Разван Луческу предстои сблъсък именно срещу основния преследвач АЕК.

В МИНАЛИЯ КРЪГ: Киро изстреля ПАОК на върха: Десподов донесе победата в дербито на Гърция (ВИДЕО)

ВАР-ът на Actualno

Гол на ПАОК бе отменен

Гостите доминираха от самото началото. В петата минута централният нападател Брандън Томас уцели греда. В следващите моменти "двуглавите" орли бяха по-активният тим, но така и не отправиха точен удар. В самия край на първото полувреме попадение на Магомед Оздоев бе отменено от ВАР.

Резерви спасиха ПАОК в последните минути

През втората част статуквото се запази. Пропуските в полето на Атромитос валяха. В 72-рата минута на терена се появи Кирил Десподов, заменяйки Андрия Живкович. До този момент ПАОК беше отправил 17 изстрела, ала нито един в очертанията на вратата. В 89-ата минута Шваб се оказа най-съобразителен в наказателното поле и от близко разстояние откри резултата. 4 по-късно 20-годишният Константелиас наказа грешка на противниковия страж и оформи крайното 0:2.

ОЩЕ: Страхотен жест: Десподов дари топки на децата в аматьорски клуб (СНИМКИ)