Левски допусна кошмарен обрат срещу унгарци на старта на 2024-а (ВИДЕО)

2557

Българският футболен гранд Левски допусна кошмарен обрат срещу унгарския Вашаш, за да загуби с 2:3 в първата си контролна среща през зимната подготовка. "Сините" поведоха с два гола, но допуснаха пълен обрат през второто полувреме, за да загубят двубоя.

Левски загуби от Вашаш след обрат

Вендерсон Цунами даде аванс на "сините" в 15-ата минута. В началото на втората част пък Илиян Стефанов удвои аванса на българския тим, възползвайки се от асистенция на новото попълнение Фабио Де Лима, който записа първи минути със синята фланелка.

След това обаче Левски допусна три безответни гола, а Вашаш измъкна победата. Кристоф Хинора, Фаркаш и Гсонгор Пап вкараха головете за унгарците, за да нанесат първа загуба на Левски още в първия мач през новата 2024 година.

Стартовият състав на Левски: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 10. Асен Митков, 77. Дейвид Михалев, 21. Кристиян Йовов, 88. Марин Петков, 17. Уелтон

Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Виктор Любенов, 7. Фабио Де Лима, 9. Рикардиньо, 11. Джевад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 15. Александър Божилов, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 31. Стивън Гаоте, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига, 99. Иван Андонов

ОЩЕ: Левски към феновете си: Нуждаем се от вас повече от всякога!