Нова година - стар Левски: "Сините" с фрапантна загуба срещу Черно море (ВИДЕО)

4210
Снимка: Levski.bg

Левски загуби първия си мач от пролетния дял на efbet Лига срещу тима на Черно море с 0:1. Двубоят се изигра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново, а лошото състояние на тревното покритие не позволи да се наблюдава техничен футбол. В герой за „моряците“ се превърна Александър Василев, който отбеляза дебютното си попадение за варненци след неубедителна намеса на Николай Михайлов.

„Сините“ бяха по-активният отбор през първото полувреме. В 22-ата минута Рикардиньо се отскубна от „зелено-бялата“ отбрана и отправи мощен шут, но Дюлгеров се намеси подобаващо. Няколко минути по-късно Илиян Стефанов се озова на удобна позиция за изстрел, но лошото състояние на тревното покритите не му позволи да придаде сила на удара си.

В 35-ата минута с първия си точен изстрел в мача Черно море поведе в резултата. Виктор Попов центрира отдясно, но топката придоби опасна траектория за Михайлов, който все пак успя да се намеси, но кълбото попадна в Александър Василев, който от непосредствена близост отбеляза за 1:0.

Минути след началото на втората част срещата бе прекратена за известно време поради липсата на видимост, причинена от множеството запалени факли и димки от запалянковците на Левски. До края на двубоя играчите на Станимир Стоилов така и не успяха да намерят път към противниковата врата, а символичните гости бяха перфектно организирани в дефанзивен план. Варненци дори отбелязаха две попадения, но те бяха отменени след намеса на ВАР.

Срещата ще бъде запомнена със скандиранията „Пламен Андреев“ на част от „сините“ привърженици, очевидно недоволни от вратарската рокада в редиците на столичани. Днешната загуба се явява девети пореден шампионатен мач без победа за Левски. Футболистите на Мъри ще се опитат да прекъснат лошата серия срещу Пирин (Благоевград) на 19 февруари, а за Черно море предстои домакинска среща с Берое.