Празненствата в Разград се отлагат: Крумовград спъна Лудогорец не даде на „орлите“ да вземат титлата (ВИДЕО)

3494
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец не успя да спечели 13-ата си поредна титла на България, след като новака в елита Крумовград спъна „орлите“ насред Разград. Двубоят от 31-ия кръг на първенството завърши при резултат 3:3. По този начин празненствата се отлагат и момчетата на Георги Дерменджиев ще трябва да почакат преди да триумфират с титлата.

Крумовград изненада Лудогорец

Крумовград започна ударно срещата и изненадващо поведе още в 12-ата минута. Серкан Юсеин намери отлично Алекс Колев на добра позиция и той с прецизен удар не остави шансове на вратаря на домакините. След половин час игра Крумовград шокира за втори път Лудогорец. Диего Рапосо асистира на Серкан Юсеин, който не се поколеба и наказа бившия си отбор.

Разградчани направиха обрат, но Недялков ги погреба

Лудогорец и Крумовград завършиха на равно в Разград.

Posted by ПФК Крумовград / PFC Krumovgrad on Sunday, April 28, 2024

Лудогорец успя да върне едно попадение в самото начало на втората част. Педро Нареси изведе Рик Джонатан, който с точен удар направи резултата 2:1. В 55-ата минута „орлите“ получиха право да изпълнят дузпа за фаул на Сантана срещу Джонатан. Зад топката застана Оливие Вердон, който изравни резултата в мача.

Около четвърт час преди края на редовното време Лудогорец направи пълен обрат. След неразбирателство в отбраната на Крумовград Руан Крус бе най-съобразителен и направи резултата 3:2. В 89-ата минута гостите все пак стигнаха до изравнително попадение. След подаване в наказателното поле на разградчани Антон Недялков опита да изчисти, но прати топката в собствената си мрежа и оформи крайното 3:3.

Класирането в Първа лига

След равенството Лудогорец събра 76 точки и води убедително на върха в класирането в Първа лига. На втора позиция е ЦСКА с 66 пункта. До края на шампионата остават четири кръга. Крумовград от своя страна се намира на шесто място с 45 точки.