Животът ни е пълен с различни избори, от които зависи по-нататъшното ни съществуване. Това провокира стрес и вечни съмнения относно коректността на нашите действия. Трудността се крие във факта, че всяко, дори и най-малкото решение, може да доведе до напълно различни събития в бъдеще и дори може съвсем да промени хода на живота. Как се научаваш да вземаш правилните решения? И каква роля играе интуицията по този въпрос?
Още: Как да намерим контролната цифра на нашето ЕГН
Още: Как да изселим безплатните пернати наематели от балкона си?
Ето 7 ситуации, в които трябва да слушате интуицията си:
1. Изпотяване
Внезапните промени в телесната температура означават, че е време да се вслушаме в призива на интуицията. Тялото никога не ни подвежда. Когато имате студена пот или пот на дланите си, това означава, че тялото ви се опитва да събуди вашата интуиция.
Още: Кои са петте езика, на които се говори в Мароко
Още: Кои животни обичат да си хапват таралежи и "таралежки"?
2. Силен пулс
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как да предпазим кашкавала от мухлясване в жегите
Още: 6 юли: Какъв църковен празник е и какво НЕ трябва да правят жените
Под стрес интуитивното вземане на решения е най-добре. Ако наистина се уплашите, когато мислите за опция, може да е погрешно. И обратно, ако чувствате силна възбуда, когато мислите за дадена ситуация, тогава тя е правилна и изборът трябва да бъде направен в нейна полза.
3. "Спазъм" на корема
Има ситуации, в които, когато вземаме решение, стомахът ни се "свива", така да се каже. Този сигнал, който също идва от тялото, е индикатор, че изборът може да е грешен.
Още: От колко кг грозде се ражда 1 литър вино?
Още: От дъб до смърч – защо кубик дърва не тежи еднакво?
4. Аромат
Миризмите също са част от физиологията, така че трябва да изберете нещо (или някой), което да ухае добре. Ако миризмата е неприятна за вас, интуицията ще ви каже верния отговор.
5. Втори поглед
Нашият мозък обработва по-бързо информацията, получена чрез зрението. Освен това зрението е свързано с подсъзнанието ни. Ако не знаете какво да изберете, обърнете гръб и се обърнете отново. Тази, върху която попадат очите ви на първо място, и си струва да изберете.
6. Спонтанност
Друга ситуация, свързана с подсъзнанието. За да вземете важно решение, струва си да го обмислите и да отложите окончателния избор за известно време. Направете нещо друго и след това рязко се върнете към ситуацията по избор. Ситуацията, за която първо мислите, е може би най-добра за вас.
7. Добър сън
Последната ситуация, в която нашата интуиция работи най-добре, е сутрин. В ранните часове съзнанието все още не е изпълнено с различни грижи и винаги е по-добре да мислите в такъв момент. Не взимайте големи решения през нощта. Нищо чудно, че казват "утрото е по-мъдро от вечерта".
Разбира се, интуитивният избор не отменя използването на разума. Решенията, които се вземат с участието както на разума, така и на интуицията, се считат за по-балансирани от тези, които се взимат само въз основа на разум (или само интуиция). В случая с интуицията просто трябва да се научим да я чуваме и да имаме предвид гласа ѝ.