Поне на всяка една домакиня ѝ се е случвало да извади прането от пералнята си и то да мирише лошо. Проблемът не изглежда толкова зле, колкото си мислите. За него има и лесно решение, но трябва първо да изясните причините за появата му. След като го направите, можете да пристъпите и към конкретното разрешаване. Ето и кои са те:
Претоварили сте барабана
Ако сте сложили твърде много дрехи, то прането не е успяло да се изпере добре. Също така, ако дрехите са стояли известно време в пералнята, най-вероятно са се овлажнили и това е причината за появата на лошата миризма. Ако това е причината, то можете да вземете микрофибърна кърпа. На нея капнете няколко капки етерично масло и след това пуснете за допълнително плакнене. Ако нямате под ръка, то сложете малко повече омекотител и отново пуснете за плакнене.
Още: Поставете тези 2 неща в портфейла си, за да привлечете пари и изобилие
Още: Лекар: ДНК изследвания показват, че хората, които живеят под напрежение, остаряват по-бързо
Проблем със самата пералня
Ако при следващите пранета имате отново проблем с миризмата, то най-вероятно става въпрос за проблем със самата пералня. Заради влагата плесен и различни слузести нечистотии лесно се натрупват на всевъзможни места. Те не могат да се отмият лесно, а когато престояват, излъчват и неприятна миризма, която се нанася и по прането.
Това най-често се случва, когато перете на ниска температура и не чистите уплътнението на вратата. Става и ако имате навик да оставяте дрехите дълго време след изпиране в барабана или пък прекалявате с омекотителя.
Още: Това цвете е мощен магнит за любов, ако го поставите на терасата
Още: Кои цитати от Радой Ралин е хубаво да се припомняме от време на време
На помощ тук идва белината. Сложете от нея и пуснете на най-дългата програма за изпиране и на най-високата температура. Не слагайте дрехи вътре, просто оставете така. След като дойде времето за изплакването – спрете и добавете оцет. След това пуснете и нека програмата си свърши. Тази процедура със сигурност ще улесни почистването на плесента и ще я отстрани напълно.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: На тези 30 трудни думи все им бъркаме правописа - ето как се пишат!
Разбира се, можете да използвате и специализирани за целта препарати. Ако и след тяхната намеса нищо не помогне, то определено пералнята има сериозен проблем и трябва да се посъветвате със специалист. Пък ако е прекалено стара, то може би е добре да се замислите и за нова.
Хубаво е, след като изчистите пералнята или си вземете нова, да не допускате това да се повтори. Дори да нямате проблеми с плесен или лош мирис, един празен цикъл с белина и оцет само ще е от полза. Така ще премахнете различните наслагвания и да си спестите проблемите и с котления камък. Във всеки случай, веднъж месечно подобна процедура ще бъде от полза. Не оставяйте и прането след изпиране, ако изваждайте веднага. Можете да оставите и барабана отворен, за да може влагата по-лесно да се изпари.