Огромен надпис "Българите в Конституцията" събуди Скопие тази сутрин, съобщи БГНЕС. Българско знаме е изрисувано върху стената на кея на река Вардар - само на метри от централния площад, върху стар графит от месец април т.г., който гласеше "Българите в Конституцията е предателство".
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
Добре известният антибългарски надпис край река Вардар в Скопие "Бугари во устав е предавство" беше освежен и обновен от неизвестни македонски българи.
— Коридор 8 (@K8podcast) November 4, 2024
Бугари во устав е прекрасно, европско, цивилизирано, историски право дело! #Македонија #Бугари pic.twitter.com/jZND9q7EJ7
Районът изобилства от охранителни камери и полицейско присъствие, но преди няколко месеца никой не беше забелязал извършителите, които очевидно са имали нужда от много време, за да изрисуват този голям надпис.
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?
Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна
До това се стигна в условията на ежедневната антибългарска политическа реторика по време на предизборната кампания и тезата на тогавашния кандидат-премиер (днес действащ министър-председател) Християн Мицкоски за "български диктат".
ОЩЕ: Брюксел към Скопие: Двустранните споразумения трябва да се изпълняват
Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера
Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия
Миналата седмица лидерите на Европейския съюз, включително председателят на Комисията Урсула фон дер Лайен, председателят на Европейския съвет Шарл Мишел и редица други европейски дипломати призоваха Северна Македония да изпълни задълженията си спрямо Преговорната рамка с Брюксел, за да продължи евронтеграционния си път. Призивът на македонското правителство за ревизия на споразуменията беше отвърлен. Поради отказа на режима на Мицкоски да изпълнява международните си задължения, Скопие бе отделено от Албания, която започна официални преговори за членство в Съюза.