ЕС спешно помага на Хърватия след земетресението

23 март 2020, 15:26 часа 2170 прочитания 0 коментара

След земетресението в Хърватия вчера Европейската комисия активизира механизма за гражданска защита на ЕС и помощта вече се мобилизира.

Още: Напук на Навроцки: Полша удължи престоя и помощта за украинските бежанци

Още: Тръмп наруши кралския етикет на два пъти при срещата с крал Чарлз Трети (ВИДЕО)

Този механизъм дава възможност за бърза реакция при снабдяване с необходимата помощ в случай на природни бедствия.

Словакия, Унгария, Австрия и Италия са предоставили палатки, легла, дюшеци, завивки и спално бельо за най-засегнатите райони.

ЕС е тук, за да помогне на Хърватия в тези тежки времена, заяви еврокомисарят по управление на кризи Янез Ленарчич. Той обяви, че европейската подкрепа пътува и благодари на Словакия, Унгария, Австрия и Италия за оказаната от тях помощ чрез механизма за защита.

Още: Въвеждат безплатни ясли за деца на семейства с ниски доходи в Испания

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 18.09.25 - Какво ще включва следващия пакет санкции срещу Русия?

БГНЕС припомня, че на 22 март сутринта земетресения с магнитуд 5,3 и 5,2 степен разлюляха Загреб, вследствие на което са нанесени материални щети на 5 500 сгради в хърватската столица.

В Загреб през нощта бяха регистрирани и множество по-слаби трусове.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес