В сградата на словашкото правителство в Братислава тази сутрин е получено писмо, адресирано лично до премиера Роберт Фицо, в което е открит поставен куршум. Словашката полиция вече се занимава със случая, съобщава словашкото издание plus7dni.
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа
Подозрителният плик е направил впечатление на охраната, а при последвалата рентгенова проверка е установено, че в него има патрон. Подателят на писмото е неизвестен.
Говорителят на Регионалната дирекция на полицията в Братислава Михал Шайф е потвърдил за инцидента, както и че тече проверка.
Още: Фицо по стъпките на Орбан: Словакия може да остане без милиарди евро от ЕС
Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)
Още: Турция: Защо държавата иска деца, а майките - не?
Припомняме, че на 15 май беше извършено покушение срещу премиера Фицо след правителствено заседание в град Гандлова. Първоначално след инцидента имаше съмнения дали тежко раненият премиер ще оцелее.
Още: Словакия по пътя на Русия, Грузия и Унгария? ЕС я заплаши заради закон за "чуждестранните агенти"
Още: От 3 години спя в Кремъл: Путин показа къде се крие (ВИДЕО)
Още: Самозащита: Крадец атакува турист, но жертвата се оказва истински лъв (ВИДЕО)