Германските следователи съобщиха, че са предприели издирване на заподозрени, които са отмъкнали с 6,5 милиона евро в брой след проникване в митническа сграда, предаде БГНЕС.
Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма
Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО
"Проникването е било професионално планирано и извършено: трима все още неидентифицирани извършители са използвали бормашина, за да стигнат до трезора от прилежаща стая в избата на сградата", се казва в изявление на полицията. "Оттам са откраднали около 6,5 милиона евро в брой", цитира АФП.
Обирът е ударил митническото учреждение в западния град Дуисбург.
Свидетели твърдят, че са чули звуци от пробиване около 6:00 сутринта. Три часа по-късно били забелязани трима мъже, облечени в тъмно облекло и тъмни плетени шапки, които влизали и излизали от сградата, за да натоварят предмети в бял ван с плъзгащи се врати. След това потеглили с него.
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
Друг свидетел забелязал мъж, който се разхождал из митницата, преди да се качи в кола и да потегли в същата посока като микробуса. Снимки на мъжа, направени от свидетеля, бяха публикувани от полицията, която предлага награда от 100 000 евро за информация, водеща до арест и/или осъждане на заподозрените.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа
Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)