Българският отбор за бездомни победи Бразилия във футболен мач

5984

Български състав победи представителен тим на Бразилия на футбол за първи път в историята на най-популярния спорт в света. Националният „Отбор на надеждата“ надигра латиноамериканците с 8:7 и влезе в топ 12 на Световното първенство по футбол за бездомни хора в Кардиф, Уелс. В 19:40 днес българският тим излиза срещу състава на Полша за класиране сред най-добрите 10 участници на Мондиала, предаде БГНЕС.

Двубоят между България и Бразилия беше изключително оспорван, като всеки от двата отбора повеждаше по няколко пъти в резултата. Най-много попадения от националите отново отбеляза капитанът Иван Петров от сливенската махала „Кумлука“, който се разписа 4 пъти. По две попадения вкараха Алекси Кирилов и Васил Петров, и двамата от столичния квартал „Факултета“. Отлично представяне отново направи и българският вратар Асен Трайков от „Филиповци“.

УЕФА наказа България за расизъм

Дисциплинарната комисия на УЕФА наказа националния отбор на България с частично затваряне на трибуни на стадион "Васил Левски" за предс...

„Отбор на надеждата“ срещна Бразилия и преди четири дни в първата групова фаза на турнира, но тогава двубоят завърши 5:5 и латиноамериканците спечелиха след изпълнение на дузпи.

С успеха си на латиноамериканците българският тим си осигури правото да играе за местата от 9 до 12 на световния шампионат. При успех над Полша, по-късно днес, националите ще играят утре за деветото място и Купата на Кардиф срещу победителя от срещата Коста Рика – Литва.