Лацио изхвърли Рома от Купата на Италия, грозни сцени белязаха дербито на Рим (ВИДЕО)

1201
Снимка: GettyImages

Отборът на Лацио успя да победи Рома с минималното 1:0 на "Олимпико" в дербито на Рим от 1/4-финалната фаза за Купата на Италия по футбол. Римските орли се класираха за полуфиналите след гол на Матия Дзакани от дузпа, а срещата протече при високо напрежение и на терена, и на трибуните.

Лацио отстрани Рома и е на 1/2-финал за Купата на Италия

Лацио - Рома

Бомби и ракети между феновете в дербито на Рим

Още преди началото на мача фенове на Лацио и Рома се обстрелваха с бомбички и ракети, създавайки доста работа на стюардите и органите на реда. Ситуацията бе овладяна, но на по-късен етап в мача последваха нови ексцесии, за които със сигурност ще последват наказания.

Голът за Лацио падна в 51-ата минута, като Дзакани го отпразнува, слагайки топката под тениската си, за да покаже, че ще става баща. След това "вълците" на Жозе Моуриньо опитаха да отвърнат на инкасираното попадение, но без резултат.

Фенове уцелиха играч с бутилка, Моуриньо изгонен за втори път за 4 дни

В 76-ата минута изваденият от игра футболист на Рома Едоардо Бове бе уцелен в областта на главата с бутилка, която изглеждаше от стъкло. Малко по-късно Жозе Моуриньо бе изгонен за втори път в рамките на четири дни и за шести път за последните два сезона.

Двама играчи бяха изгонени в продължението

В добавеното 10-минутно продължение на мача пък двама играчи бяха изгонени за неспортсменско поведение - Педро от Лацио с втори жълт картон и Сардар Азмун с директен червен картон, който си позволи да посегне да удари съперник с ръка през лицето.

В крайна сметка Лацио успя да се класира за полуфиналната фаза, където ще очаква победителя от срещата Ювентус - Фрозиноне. За Рома фокусът се измества върху елиминациите в Лига Европа, както и борбата за топ 4 в Серия А (понастоящем тимът е осми, но е на 4 точки от топ 4).

ОЩЕ: В Турция нямат спирка: Герой на еврошампиона Италия ще подсили местен гранд