Седем е добро число: Ливърпул тотално премаза неузнаваем Юнайтед (ВИДЕО)

5238

Феноменален Ливърпул разнищи жалък Манчестър Юнайтед със 7:0 на “Анфийлд” в дербито на 26-ия кръг от Висшата лига. На почивката мърсисайдци се оттеглиха само с гол аванс, но през втората част на терена имаше само един отбор - този на Клоп. Коди Гакпо, Дарвин Нунес и Мохамед Салах отбелязаха по две попадение, а още едно добави Роберто Фирмино

Домакините стартираха много агресивно и пресираха високо по игрището. Лисандро Мартинез трябваше да се намесва на няколко пъти, а "червените дяволи" отговориха с удар на Антъни, който бе отразен от Алисон. Фернандеш бе на сантиметри да открие с глава след центриране на Далот, но късметът му изневери. Рашфорд не се възползва от нова изгодна ситуация, а в 42-ата минута Каземиро отбеляза, но голът бе отменен, тъй като португалецът бе в положение на засада.

ОЩЕ: Тен Хаг отново навива звезда на Барселона за Манчестър Юнайтед

В ответната атака Гакпо изведе Ливърпул напред с прецизен удар, за да може тима му да се оттегли с аванс на полувремето. Най-интересното тепърва предстоеше. След почивката зрителите на "Анфийлд" станаха свидетели на исторически постижения, а играчите на Тен Хаг просто не приличаха на онези, които отстраниха Барселона от Лига Европа и вдигнаха трофея в "Карабао Къп".

В 47-ата минута Нунес зададе тон за дъжда от попадение. Малко по-късно Гакпо вкара втория си гол в мача за 3:0. Мо Салах се присъедини към голмайсторите с бомбен шут, който не остави шансове на Де Хеа. Рашфорд нацели страничната греда в едно от малкото положения за Юнайтед, а мърсисайдци нямаха намерение да спират. Нови попадение на Нунес и Салах, както и на резервата Фирмино, оформиха унижителното 7:0

ОЩЕ: Нападател напуска Ливърпул след 8 години вярна служба (ВИДЕО)

Успехът изпраща Ливърпул на пето място. Футболистите на Клоп дадоха сериозна заявка преди реванша с Реал Мадрид от Шампионска лига, но преди това гостуват на Борнемут. Манчестър Юнайтед е трети с 49 точки. "Червените дяволи" играят на 9 март срещу Реал Бетис за Лига Европа. В по-ранния сблъсък от английското първенство днес Нотингам Форест и Евертън не се победиха. На "Сити Граунд" двата тима си спретнаха интересен мач, завършил 2:2