В битката на гигантите: Феноменален Юнайтед нокаутира Барселона (ВИДЕО)

2323
Снимка: GettyImages

Манчестър Юнайтед доказа, че е готов за нови подвизи в европейските турнири. "Червените дяволи" отстраниха Барселона от Лига Европа. Първият сблъсък на "Камп Ноу" завърши 2:2, а днес играчите на Тен Хаг записаха домакински успех с 2:1. Левандовски откри от дузпа, а Фред изравни в началото на втората част. Появилият се като резерва Антъни се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки победния гол, с който осигури участие на английския клуб в следващата фаза на надпреварата.

Двубоят на "Олд Трафорд" започна динамично. Двата отбора си размениха по една опасна атака, а с пропуски се отчетоха Бруно Фернандеш и Рафиня. В 16-ата минута каталунците получиха дузпа за нарушение срещу Балде, която Левандовски реализира с доза късмет. До края на първите 45 минути темпото спадна и нямаше нови опасни положения, докато не се стигна до самия край на полувремето. Давид де Хеа за пореден път демонстрира неубедителната си игра с крака и прати топката на пътя на Сержи Роберто. 31-годишният испанец обаче не успя да се възползва и така резултатът се запази.

"Червените дяволи" стартираха ударно втората част. Само две минути след почивката Фред възстанови равенството, възползвайки се от асистенцията на обичайния заподозрян Фернандеш. Момчетата на Тен Хаг се вдъхновиха след попадението, а на "Олд Трафорд" ставаше все по-напечено. Стигна се и до спречкване между състезателите на двата европейски колоса.

В 64-ата минута Де Хеа показа своята класа, избивайки опасен удар на Кунде с глава. Тер Стеген обаче нямаше какво да стори малко по-късно, когато Антъни, който на полувремето замени Вегхорст, прониза немския страж за 2:1. До края на двубоя други голове не паднаха. С днешния си успех Юнайтед даде силна заявка за трофея в Лига Европа, а освен това записа девети пореден мач без загуба във всички турнири.