Къде НЕ трябва да засаждате краставици

1847
Къде НЕ трябва да засаждате краставици
Снимка: iStock

Добивът на краставици зависи от редица фактори. Разбира се, правилната грижа за градинските култури е от голямо значение.

Ако подхранвате растението правилно, поливате го редовно и го третирате срещу болести, тогава вероятността от лоша реколта ще бъде минимална. Също толкова важно е как е действал градинарят преди засаждането на растението в открита земя. Един от тези фактори е да избере място, което наистина е подходящо за отглеждане на тази популярна градинска култура. Ако изборът е направен правилно, добивът вероятно ще бъде висок.

Но ако краставиците растат там, където условията за отглеждането им са лоши, тогава градинарят едва ли ще може да събере богата реколта.

Засаждане на краставици - сложете това в дупката, за да е богата реколтата

И така, къде не трябва да се отглежда този зеленчук - сенчести места, райони с лош почвен дренаж, терени, изложени на силно течение.

Къде не трябва да се засаждат краставици?

За пълен растеж и развитие градинските култури се нуждаят от слънчева светлина. Ако има недостиг на последното, вероятно ще възникнат проблеми с образуването на плодове. Малкото плодове, които се образуват, ще бъдат криви и безвкусни.

Прекалено влажната почва има лош ефект върху състоянието на растението: има голяма вероятност от развитие на такова опасно заболяване като кореново гниене.

Малко вероятно е умереният вятър да повлияе негативно на градинските култури. Точно обратното. Но постоянното излагане на силни въздушни течения може да доведе до увреждане на градинските храсти.

Преди да засадите разсад, почвата трябва да се подготви. За да направите това, трябва да добавите смес от хумус, компост или торф, както и минерални торове: 45 гр фосфор (например суперфосфат), 20 гр азот (нитрат) и 30 гр калий (калиева сол) . След това дупките трябва да се напоят с топла вода и да се поставят разсадите в тях, като всеки храст се уплътнява старателно с пръст.

През целия вегетационен период не забравяйте да извършвате редовно торене. Много градинари използват народни методи: например инфузии от лук, коприва и дрожди, разтвори от дървесна пепел. Най-добри резултати се демонстрират при използването на професионални минерални торове, микроторове и органоминерални стимулатори на растежа. Например, за кореново хранене на растения, които вече са образували три листа, трябва да използвате 3-8 гр калиев хлорид и 10-15 гр суперфосфат. Нанесете тора в бразди с дълбочина 3-5 см, на 7 см от всяко растение. Месец по-късно повторете тази процедура, но задълбочете жлеба до 10-12 cm и увеличете вдлъбнатината до 10-15 cm.

Цветето, което всеки опитен градинар засажда до краставиците
 

 

 

 

 

 

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ГРАДИНАРСТВО:

Торене на картофите след поникване - ето как се прави

Торене на крушата с пепел - ето как се прави

Засаждане на тиквички - на слънце или на сянка е по-добре

Кога се прави торене на доматите с амониева селитра?

Как се прави отделяне на бебе орхидея?

Как се прави подсилване на домати с коприва?

До какво води прекалено поливане на домати?

Създайте уютна джунгла у дома, без да отделяте много време за стайните растения

Как да се преборим с кубинската мана по краставици?

Кога се дава калций на краставиците?

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com