Достойно! Равносметката за Нургюл Салимова след Турнира на претендентките

6765

Младата звезда на българския шахмат Нургюл Салимова завърши на седмо място в крайното класиране на Турнира на претендентките в Торонто. Нашата представителска събра актив от 5,5 точки. С толкова финишира и украинката Анна Музичук, която обаче не постигна нито една победа в надпреварата и остана на осма позиция.

Нургюл Салимова заслужи 19 250 евро

"Сияйната роза" на родния спорт натрупа безценен опит и спечели уважението на противничките си с няколко впечатляващи партии. Освен това тя заслужи 19 250 евро от наградния фонд, тъй като ФИДЕ дава по 1 750 евро за всяка 0.5 точка, завоювана от състезателките.

ОЩЕ: Нургюл Салимова отново не се даде на световната вицешампионка в шахмата

Антоанета Стефанова

Салимова трупа точки

Нургюл Салимова стартира с най-ниското ЕЛО от участничките - 2432, а с постигнатите резултати в Торонто е заслужила увеличение от 3.6 точки, така че вече официалното ѝ ЕЛО при обвновяването на ранглистата следващия месец ще бъде поне 2435.6.

Колко ще прибере победителката?

Победителката в Турнира на претендентките Тан Джонги увеличава ЕЛО-то си с 19 точки и вече е с 2540. Китайката ще прибере общо 55 500 евро - 31 500 от 9-те пункта на сметка си и допълнителни 24 000, полагащи се за лидера. Тя ще спори за световната титла на сънародничката си Дзю Уендзюн (2559 ЕЛО).

ОЩЕ: Нургюл Салимова направи реми с бившата световна шампионка