Младата звезда на българския шахмат Нургюл Салимова отново не се даде на световната вицешампионка Лей Тиндзие от Китай. Салимова записа реми във втората си срещу с Тиндзие по време н Турнира на претендентките и не позволи да бъде победена от китайката.
Още: Признание: Българка с важен пост в националния отбор по художествена гимнастика в Италия
Още: Атлетка заплашва, че ще бойкотира Световното първенство заради проблем от Игрите в Париж
Нургюл Салимова отново направи реми със световната вицешампионка
Салимова и Тиндзие разиграха защита Филидор, като китайската шахматистка опита да бъде максимално агресивна и предприе атака с пешките си. Българката допусна колебания на 10-ия ход и сякаш инициативата отиде в съперничката.
Последва обаче грешка и от Тиндзие на 16-ия ход, като избра да играе на сигурно, а не агресивен подход. И така нещата останаха без предимство за една от двете. На 37-ия ход, след трикратно повторение, Тъндзие и Салимова се съгласиха на реми.
Още: 5 световни рекорда на Карлос Насар отиват в историята
Още: Изненада: Тайсън Фюри намекна за завръщане на ринга (ВИДЕО)
Нургюл направи реми с китайката и в първата им среща. Българката остава със само една загуба в надпреварата - от Вайшали Рамешбабу, която е последна във временното класиране. Двете отново ще спорят тази вечер от 21:30 часа.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прекрасно! Сребро и бронз за България от Световна купа по спортна гимнастика
Още: Антъни Иванов: Искам да покажа какво изпусна България (ВИДЕО)
Припомняме, че победителката в Турнира на претендентките ще има възможността да се изправи срещу шампионката Дзю Уъндзюн в мач за световната титла.
ОЩЕ: Нургюл Салимова: Най-голямата ми цел е да стана световна шампионка