Младата българска шахматистка Белослава Кръстева се доближи на половин точка от върха на Европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени, провеждащо се на о-в Родос в Гърция. Кръстева стори това, след като записа четвърта победа на шампионата на Стария континент.
Още: Заплашиха Станка Златева и федерацията: Фарниев ще сезира МОК и Международния съд
Белослава Кръстева с отлично представяне на Европейското по шахмат
В петия кръг Белослава Кръстева успя да победи с черните фигури силната полякиня Оливия Киолбаса. Така тя събра актив от четири точки, като има само една загуба - от лидерката в класирането Улвия Фаталийева от Азербайджан. Разликата между двете е само половин точка.
Победи и за Виктория Радева, Надя Тончева и Гергана Пейчева
Победи в днешния ден записаха и Виктория Радева, Надя Тончева и Гергана Пейчева. Ремита в своите мачове пък направиха Петя Караиванова и Антоанета Стефанова. Радева и Тончева имат по 3 точки, Пейчева и Караиванова са с по 2,5, а Антоанета Стефанова с 2 точки.
Още: Съотборникът на Хамилтън с откровено признание за 7-кратния шампион: Не очаквах това от него!
Шампионатът продължава в четвъртък с партиите от шестия кръг. Преди дни пък завърши Турнирът на претендентките за световната титла, в който участие взе Нургюл Салимова. Ето как се справи Нургюл Салимова в Турнира на претендентките.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Националният треньор по борба се надява на консенсус между Златева и бойкотиращите шампиони
Още: Европейският шампион по борба, който не е национал: Защо за Карлос може, а за нас - не?