Страхотен Кристиян Василев взе квота за Олимпийските игри в Париж

2670
Снимка: Фейсбук

Българският гребец Кристиян Василев спечели квота за Олимпийските игри в Париж, след като завърши на второ място във финал А на скиф на квалификационната надпревара в унгарския град Сегед. По този начин той стана вторият роден състезател по гребане, който ще представя страната ни на най-голямото спортно събитие. Както е известно, квота за Игрите в Париж спечели и Десислава Ангелова.

Кристиян Василев завърши на второ място

Кристиян Василев завърши на втора позиция в своя финал като изостана на 2.11 секунди от победителя Николай Пименов, който преодоля 2000-метровата дистанция за 7:33.32 минути. На трета позиция остана белгиецът Тим Брис. Именно първите трима в подреждането печелят квоти за Игрите в Париж това лято.