Няколко взрива проехтяха снощи в окупирания индустриален град Довжанск (Свердловск) в Луганска област на Украйна, която беше незаконно анексирана от режима на диктатора Владимир Путин като Луганска народна република (ЛНР).
Никой в Русия не е невинен - това заключение направи политическият анализатор на германския таблоид "Билд" Юлиян Рьопке, след като публикува в профила си в Twitter знаково видео.
За нова атака срещу Белгород и Белгородска област в нощта срещу 15 май съобщават руските власти.
Задействана е системата за противовъздушна отбрана и са свалени няколко "въздушни цели" при приближаването им към града, става ясно от съобщението.
И тази нощ се оказа неспокойна за руснаците - заради войната в Украйна.
Серия предупреждения и обяснения за ракетна атака се появиха в официалния канал в Телеграм на т.нар. губернатор на Севастопол Михаил Развожаев, назначен от режима на издирвания от Международния наказателн съд в Хага за систематично отвличане на украински деца руски диктатор Владимир Путин.
Нови две руски авиационни бомби са изхвърлени на територията на Белгородска област - става все по-трудно да се следи и пресмята колко сумарно бомби дотук руснаците пуснаха от небрежност на собствената си територия.
Броят на загиналите след срутването на 9-етажен блок в руския град Белгород вече стана 15 души. Това съобщава руското министерство на извънредните ситуации.
След трагедията в Белгород със сринатия многоетажен блок на 12 май и мигновените обвинения на руските официални лица, че това е заради украински обстрел, се появиха сериозни съмнения доколко пръст в случилото се имат самите руски власти.
В руския град Белгород близо до границата с Украйна на 12 май експлозия е унищожила цял вход на 9-етажен жилищен блок. Първоначалната версия на руските власти бе, че това е станало в резултат на пряко попадение на "снаряд на украинските въоръжени сили" - това обяви губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков.
От "държим ситуацията под контрол" до "руското нахлуване в Харковска област е втора серия на случващото се в Донбас – безмилостни постоянни руски атаки, с огромни жертви, но недостатъчни да изчерпят руския офанзивен потенциал в момента": това са двете крайности относно новините за най-новия фронт във войната в Украйна.
Руска ракета изглежда е паднала снощи в Белгородска област и е ранила трима души. Това съобщава руският опозиционен телеграм канал ASTRA, като заключението му е на база данни от два информационни източника.
Авиационна бомба ФАБ-250 (числото показва килограмите експлозив, които носи бомбата) е била "изтървана" от руската военна авиация в района на Белгород, съобщава руската опозиционна телеграм платформа ASTRA.
Поредна руска авиационна бомба бе изпусната върху руска територия. Този път обаче за разлика от предишните, когато бомбите падаха в покрайнините на руски села и за късмет на жителите им не избухваха, има директни разрушения и пострадали хора.
Пореден случай, в който руската военна авиация "изпуска" сериозно оръжие на руска територия. Става въпрос отново за Белгородска област – този път руските военни са "изтървали" ракета Х-59.
Общо 50 безпилотни летателни апарата са били свалени от ПВО в Руската федерация при атака с дронове тази нощ. Това твърди в своя официален телеграм канал руското военно министерство.
Атака с дронове е извършена срещу летището в Белгород - на 12 април, съобщава опозиционният руски телеграм канал ASTRA.
Според източници на канала, в който работят трима души и за двама от тях има информация, че са журналисти, но крият самоличността си заради страх от репресии в Русия, атаката е извършена с най-малко 3 дрона.
Безпилотен самолет се е разбил в административна сграда на руския енергиен гигант "Газпром" в руския град Белгород, ранявайки двама души, съобщи губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков.
Поредна руска авиационна бомба бе изпусната върху руска територия. Този път обаче за разлика от предишните, когато бомбите падаха в покрайнините на руски села и за късмет на жителите им не избухваха, има директни разрушения и пострадали хора.
Авиационна бомба ФАБ-250 (числото показва килограмите експлозив, които носи бомбата) е била "изтървана" от руската военна авиация в района на Белгород, съобщава руската опозиционна телеграм платформа ASTRA.
От "държим ситуацията под контрол" до "руското нахлуване в Харковска област е втора серия на случващото се в Донбас – безмилостни постоянни руски атаки, с огромни жертви, но недостатъчни да изчерпят руския офанзивен потенциал в момента": това са двете крайности относно новините за най-новия фронт във войната в Украйна.
Атака с дронове е извършена срещу летището в Белгород - на 12 април, съобщава опозиционният руски телеграм канал ASTRA.
Според източници на канала, в който работят трима души и за двама от тях има информация, че са журналисти, но крият самоличността си заради страх от репресии в Русия, атаката е извършена с най-малко 3 дрона.
След трагедията в Белгород със сринатия многоетажен блок на 12 май и мигновените обвинения на руските официални лица, че това е заради украински обстрел, се появиха сериозни съмнения доколко пръст в случилото се имат самите руски власти.
В руския град Белгород близо до границата с Украйна на 12 май експлозия е унищожила цял вход на 9-етажен жилищен блок. Първоначалната версия на руските власти бе, че това е станало в резултат на пряко попадение на "снаряд на украинските въоръжени сили" - това обяви губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков.
И тази нощ се оказа неспокойна за руснаците - заради войната в Украйна.
Серия предупреждения и обяснения за ракетна атака се появиха в официалния канал в Телеграм на т.нар. губернатор на Севастопол Михаил Развожаев, назначен от режима на издирвания от Международния наказателн съд в Хага за систематично отвличане на украински деца руски диктатор Владимир Путин.
Нови две руски авиационни бомби са изхвърлени на територията на Белгородска област - става все по-трудно да се следи и пресмята колко сумарно бомби дотук руснаците пуснаха от небрежност на собствената си територия.
Общо 50 безпилотни летателни апарата са били свалени от ПВО в Руската федерация при атака с дронове тази нощ. Това твърди в своя официален телеграм канал руското военно министерство.
Никой в Русия не е невинен - това заключение направи политическият анализатор на германския таблоид "Билд" Юлиян Рьопке, след като публикува в профила си в Twitter знаково видео.
Пореден случай, в който руската военна авиация "изпуска" сериозно оръжие на руска територия. Става въпрос отново за Белгородска област – този път руските военни са "изтървали" ракета Х-59.
Руска ракета изглежда е паднала снощи в Белгородска област и е ранила трима души. Това съобщава руският опозиционен телеграм канал ASTRA, като заключението му е на база данни от два информационни източника.
Няколко взрива проехтяха снощи в окупирания индустриален град Довжанск (Свердловск) в Луганска област на Украйна, която беше незаконно анексирана от режима на диктатора Владимир Путин като Луганска народна република (ЛНР).
Броят на загиналите след срутването на 9-етажен блок в руския град Белгород вече стана 15 души. Това съобщава руското министерство на извънредните ситуации.
Безпилотен самолет се е разбил в административна сграда на руския енергиен гигант "Газпром" в руския град Белгород, ранявайки двама души, съобщи губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков.
За нова атака срещу Белгород и Белгородска област в нощта срещу 15 май съобщават руските власти.
Задействана е системата за противовъздушна отбрана и са свалени няколко "въздушни цели" при приближаването им към града, става ясно от съобщението.