Гришо получи отмъщение от Медведев и приключи с Индиън Уелс (ВИДЕО)

2532

Първата ракета на България Григор Димитров отпадна на 1/8-финалите на турнира Индиън Уелс от сериите "Мастърс 1000" с награден фонд 9 495 555 долара. Хасковлията не успя да се опълчи на световния №4 Даниил Медведев и отстъпи с 0:2 (4:6, 4:6). В следващия кръг руснакът ще се изправи срещу победителя от двойката Холгер Руне - Тейлър Фриц.

Така Медведев си отмъсти на нашия представител за поражението на Мастърс-а в Париж в края на миналата година. Това бе десети сблъсък между №4 в ранглистата на ATP и Гришо, който инкасира седмото си поражение в това съперничество.

Гришо допусна пробив и загуби първия сет

Двобоят между Григор Димитров и Даниил Медведев започна равностойно. Хасковлията обаче допусна пробив за 2:3, който така и не успя да върне. Дори в деветия гейм му се наложи да отрази нови три брейкбола. Съперникът му бе безкомпромисен на свой сервис и поведе с 1:0.

Димитров опита да се вдигне след брейк, но...

Във втория сет руснакът проби рано-рано за 2:1, но българинът веднага отвърна на удара, взимайки подаването на Медведев, за да изравни. Състезателят ни разочарова с нов срив в играта си и противникът му направи брейк за 4:3. До края геймовете вървяха бързо, а Даниил Медведев нямаше особени трудности да затвори мача - 2:0.

А в миналия кръг Григор Димитров сгази втори французин на Индиън Уелс (ВИДЕО и подробности вижте в линка).