Изненадата е факт: Горда Шотландия приземи беззъба Испания (ВИДЕО)

3144

Шотландия шокира Испания в двубой от от група “А” на квалификациите за Евро 2024. "Гайдарите" проведоха перфектно срещата и надделяха с 2:0 на стадион „Хемдън” в Глазгоу. Скот Мактомини се превърна в герой за своя тим, реализирайки и двете попадения, за да отведе шотландците на лидерското място в групата. Футболистът на Манчестър Юнайтед отбеляза 4 гола в последните два мача на националния си отбор.

По-рано в същата група: Грузия и Норвегия си спретнаха зрелищно реми (ВИДЕО)

Късметът се усмихна на домакините още в 7-ата минута. Десният бек на "Ла роха" Педро Поро се подхлъзна, а Анди Робъртсън дебнеше точно за подобна грешка. Крайният защитник на Ливърпул подаде към Мактомини в наказателното поле, който вкара за 1:0. В следващите минута двата тима си размениха по една опасна атака, а Хоселу нацели напречната греда.

При една спорна ситуация Робъртсън се измъкна само с жълт картон. Той удари с лакът в лицето противников състезател, но може би липсата на прекомерна агресия го спаси. Футболистите на Испания продължиха да натискат. В самия край на полувремето пък Дайкс пропиля златна възможност за шотландците.

В началото на втората част Мактомини отново попадна под светлината на прожекторите. Полузащитникът удвои аванса на тима си с удар от въздуха. В 58-ата минута изстрел на Макгин от пряк свободен удар кацна на напречната греда. До края на двубоя темпото се накъса и до нови чисти ситуации не се стигна. Шотландия се намира на върха в група "A" с 6 токи, докато Испания е втора с 3 пункта, които завоюва при класическия успех над Норвегия.