Григор с обрат срещу французин и е на 1/4-финал в Куинс

5926
Снимка: Guliver/GettyImages

Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров постигна втора победа на тенис турнира Aegon Championships. Хасковлията надви опитния Жулиен Бенето с 4:6, 6:3, 6:4 и вече е на 1/4-финал.

Срещата започна по много неприятен начин за Григор, който допусна пробив още в първия гейм. Българинът допусна три двойни грешки, като последната бе при решаващото разиграване.

Григор Димитров атакува четвъртфиналите в "Куинс" днес

Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза за втората си битка на тенис турнира Aegon Championships с награден фонд 1 836 66...

Бенето успя да задържи комфортно преднината си и показа по-постоянна игра, като най-основното му оръжие бе сервисът. В шестия гейм Григор бе най-близо до пробив, но именно заради серивиса си Бенето успя да спаси възможността. Без повече пробиви французинът затвори сета с 6:4.

Вторият сет също започна лошо за Григор, като за малко да се развие същият сценарий. Българинът този път се измъкна и спаси два брейк пойнта, за да вземе подаването си. В четвъртия гейм след прекрасен прехвърлящ удар Димитров стигна до два шанса за пробив, а двойна грешка на Бенето подсигури пробива. Последва убедителен серивс гейм и първата ни ракета поведе с 4:1. Димитров показа по-добра игра през този сет и не позволи до края на сета преднината му да бъде намалена.

Решителният трети сет започна с оспорвани геймове, а Димитров отново имаше проблеми в първия си сервис гейм. Той спаси възможност за пробив и измъкна гейма. Постепенно българският тенисист затрудняваше по-често съперника при негов сервис.В петия гейм Григор си изработи шанс за пробив, като спечели гейма и с малко късмет, след като ретурът му попадна в ъгъла на корта. В последния гейм Григор записа 3 аса, като почна почна с печелившо воле с плонж от бекхенд. Ранният пробив се оказа решителен, тъй като Димитров бе убедителен в своите сервис геймове и запази аванса си, и след 1 час и 59 минути се поздрави с успеха.

Повече подробности четете в Sportlive.bg.