Масов бой: Крошета и хватки прекратиха баскетболен мач в Евролигата (ВИДЕО)

3681

Бокс, борба и кеч... на това се нагледаха зрителите на баскетболен мач в испанската столица Мадрид в четвъртък вечер. Причината - отборите на Реал Мадрид и Партизан си спретнаха масов бой в самия край на срещата, който доведе до множество наказания и прекратяване на мача.

Двата тима се срещнаха от 1/4-финалите на Евролигата, като Партизан превъзхождаше съперника си. "Гробарите" водеха в резултата с 95:80 около 100 секунди преди края на мача, когато едно нарушение отприщи страстите и доведе до грозни сцени.

Серхио Люл от състава на Реал провокира Кевин Пънтър, който не сдържа нервите си, обърна се и се нахвърли върху своя опонент. Само за части от секундата на игрището настана хаос, в който играчите се бутаха един друг, имаше дори размяна на крошета и хватки от борбата.

Най-шокиращият кадър пък безспорно бе този, в който Гершон Ябуселе от Реал хвана Данте Екзъм през кръста и го тръшна на земята. Реферите и останалите длъжностни лица се нуждаеха от близо 20 минути, за да решат как да процедират.

Крайното решение бе, че мачът е прекратен, защото заради наложените наказания и дисквалификации двата тима нямаха достатъчно баскетболисти да продължат двубоя (минимум по двама). На този етап се очаква какви решения ще бъдат взети по отношение на последващи санкции за побойниците, но официално победата е присъдена на Партизан.

Така при 2-0 в серията "гробарите" са напът да изхвърлят Реал от турнира още идния вторник, когато са домакини на третата среща. Играе се до три успеха от пет мача, като четвъртият мач също ще е в Белград, ако има такъв.

ОЩЕ: Везенков приближи Олимпиакос до Финалната четворка на Евролигата (ВИДЕО)