Десет от Левски не успяха да победят Крумовград на „Герена“ (ВИДЕО)

3220

Левски и Крумовград направиха нулево равенство в срещата помежду им от 24-ия кръг на Първа лига на стадион „Георги Аспарухов“. „Сините“ имаха повече чисти положения за гол и има защо да съжаляват за изпуснатите точки. Дебют за столичани пък направи новото попълнение Евертон Бала.

Домакините играха над 50 минути с човек по-малко, след като Патрик-Габриел Галчев си изкара глупав червен картон в края на първата част. След почивката пък гредата спаси новака в елита от попадение. Равенството сложи край на сериите на Левски и Крумовград от 5 поредни успеха в Първа лига.

Галчев направи чутовна глупост

Левски започна по-активно срещата и създаде две добри положения за гол, които обаче не бяха реализирани от Асен Митков и Марин Петков. Пет минути преди края на редовното време на първата част домакините останаха с човек по-малко на терена.

Патрик-Габриел Галчев подцени една изритана топка, и след като не успя да я овладее повали Патрик Луан, който му отне и се откъсваше сам срещу Пламен Андреев. Реферът на мача Ивайло Ненков не се поколеба и му показа директен червен картон.

Ел Джемили тресна греда

❌⚽️"Левски" и "Крумовград" завършиха 0:0 в мач от 24-ия кръг на Първа Лига. 🛑В 41-ата минута "сините" останаха с човек...

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Sunday, March 10, 2024

В началото на втората част двата тима продължиха да създават положения пред вратата на съперника, но до гол така и не се стигна. В 67-ата минута Левски бе много близо до гол. След удар на Джавад Ел Джемили топката срещна десния страничен стълб на Янко Георгиев.

До края на срещата футболистите на двата отбора не спряха да опитват да стигнат до попадение. Това обаче не се случи и в крайна сметка Левски и Крумовград трябваше да се задоволят с по една спечелена точка от двубоя. Малко преди последния съдийски сигнал пък Момчил Цветанов от гостите бе ударен с бутилка хвърлена от сектор "А" на "Герена".

Класирането в Първа лига

След равенството Левски събра 45 точки и заема четвъртото място във временното класиране в Първа лига. „Сините“ изостават на 6 пункта от третия ЦСКА. Крумовград пък са на осма позиция с 34 точки – на една от седмия Арда.

По-рано днес Арда обърна Ботев Враца в много нервен мач и взе първа победа при Белия.