Голов трилър между младежките отбори на България и Русия

30464

Младежките формации на България и Русия завършиха 3:3 в квалификаионен двубой за Евро 2015, предаде football24.bg. Двубоят се изигра на стадион "Берое" в Стара Загора.

Възпитаниите на Михаил Мадански изиграха добър двубой и можеха да се поздравят с победата. Руснаците първи откриха резултата в 7-ата минута чрез Безелюк, който с удар от средна дистанция направи безпомощен Китанов. Само пет минути по-късно резултата бе изравнен. Васев центрира от фаул в наказателното поле, там Стефан Велков с глава възстанови статуквото.

В 26-ата минута Китанов направи страхотно спасяване, след като Обуков стреля с глава.

Младежката ни формация продължи да играе добре и в 37-ата минута Ивайло Чочев с прекрасен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Трунин.

След почивката отново Безелюк вкара и изравни резултата. Нападателят на гостите пресече пас на Мунин към Китанов, като след това без проблеми преодоля стража ни. За съжаление нашите момчета инкасираха нов гол в 63-ата минута, дело на Козлов.

Три минути по-късно Александър Колев отбеляза с глава след ново центриране от статично положение.

В 85-ата минута Емелянов получи втори жълт картон, като по този начин остави руснаците с човек по-малко.

Русия води в групата с 10 точки, а България е на второ място с 8 точки. Схемата за първенството е следната - победителите в десетте квалификационни групи и четирите най-добри втори отбори се класират на плейоф, от който на първенството ще отидат седем отбора. България в момента е третият най-добър втори отбор.

България с тежки съперници за Евро 2014 при младежите

В Нион бе теглен жребият за първия кръг от квалификациите за европейските първенства до 17 и до 19 години през 2014 година, в които у...