Когато се опитвате да отслабнете, освен диета, най-вероятно залагате на тренировки. В това няма нищо лошо, но ако прекалите това може да доведе до претоварване и следователно трябва да намалите тренировките.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 2 май /валутен калкулатор/
Три признака, че трябва да намалите тренировките
Появява се болка
Болката е сигнал на тялото ни, чрез който се показва, че то страда. Дори да се появи след първата тренировка, тя не трябва да се неглижира. Тя се свързва с травми, контузии, претоварване, силно натоварване и бавно възстановяване на мускулите. Всички тези неща показват, че тренировката в е прекалена интензивна и трябва да дадете шанс на тялото ви да се възстанови.
Ако не забавите, когато трябва, то ще започнете да губите мускулна маса, а тя ви е безкрайно нужна. Възможно е да се появят травми на ставите, сухожилията, връзките, които да ви изкарат от тренировъчния режим за дълго време, в някои случаи дори да не ви позволят да се върнете към спорта. Прекаленото натоварване не води до по-бързи резултати, а може да доведе дори до регрес. Хубаво е да си давате качествено време за почивка и да слушате тялото си.
Още: Стихотворение на деня, 2 май, от Валери Петров
Още: Лунен календар за май 2025: Кои са най-добрите дни за боядисване на косата
Не правете тези 5 грешки по време на тренировка, ще увредите ставите
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Привличат ли се противоположностите - учените имат категоричен отговор
Още: „Той е толкова мил и скромен и ме разбира толкова добре!“: 7 скрити признака на нарцисист
Имате моменти на световъртеж, замайване и гадене
Изтощението не се свързва само с умората, а то може да има по-сериозни последици, като замайване, прималяване, дори гадене и позиви за повръщане. Всичко това показва, че тялото ви е крайно изтощено, няма никакви запаси от енергия, а вие не спирате, докато не приключите си дългата си интензивна тренировка, с която сте се захванали.
Изтощението и енергийните запаси може да бъде опасно, тъй като има вероятност да изпаднете във витаминен дефицит. Той от своя страна може да бъде последван от други дефицити, хормонални нарушения, дисбаланси, метаболитни нарушения, отразяващи се на работата на мозъка, нервната, сърдечносъдовата и всички останали системи в мозъка.
Още: Ефективни техники, с които вие да управлявате стреса, а не той вас
Още: Кога е Борисовден и какво се прави на този ден?
Проблем с дишането
Затрудненото дишане е често срещан проблем при интензивни силови и кардио тренировки. Затова може и да не му обърнете внимание в началото. Това обаче може да се окаже проблем от здравословно естество, претрениране и изтощение. Може би тялото ви се опитва да ви каже да намалите времето за трениране, за да има такова за възстановяване.
Без достатъчно време за почивка, прогресът е бавен, а и понякога дори липсва. Ако се появят трудности при дишане, дори след като тренировката е приключила, това е сигурен симптом, че сте крайно изтощени. Най-добре е да се свържете с личния си лекар, за да се установи дали причината не се крие някъде другаде.