24 хиляди украински войници са преминали обучение в държави от ЕС

28 юни 2023, 22:17 часа • 2371 | прочитания

Двайсет и четири хиляди украински войници са преминали до момента обучение в държави от Европейския съюз, предаде ДПА, като се позова на висш украински военен.

Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.05.25 - Вашингтон и Киев подписаха сделката за минералите, какво следва?

След руската пълномащабна инвазия в страната преди повече 16 месеца няколко държави от ЕС започнаха да обучават украински военни. Днес генерал-лейтенант Сергий Наев от Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) съобщи, че такава подготовка вече са преминали 24 хиляди войници.

Освен това западни страни извън ЕС, включително Съединените щати, Канада, Великобритания и Норвегия, също обучиха хиляди украински военни. Целта е те да се научат да боравят със западни оръжия и да използват модерна тактика, за да спечелят войната срещу Русия, предаде БТА.

В началото на този месец Украйна започна своята дългоочаквана контраофанзива с цел да си върне окупираните територии. До момента тя като цяло постига малък напредък, въпреки че бяха отвоювани редица населени места.

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

Генералният щаб на ВСУ съобщи тази вечер, цитиран от агенция Укринформ, за ожесточени сражения в няколко направления, по-конкретно Лиман, Бахмут и Маринка.

Още за случващото се в Украйна – четете тук

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес