Идентифицираха нападателя от Лондон

19 юни 2017, 20:20 часа 9970 прочитания 0 коментара

Човекът, който е извършил нападение пред джамията във „Финсбъри парк“ е напълно идентифициран, предава Guardian.

Още: Загинали и ранени при руски обстрел срещу украинския Никопол (СНИМКИ)

Още: "Натискът върху Русия дава резултат": Зеленски потвърди, че е говорил с Тръмп (ВИДЕО)

Той се казва Дарън Озбърн, на 47-години от Кардиф.

Нападателят, който е крещял „искам да избия всички мюсюлмани“, е женен мъж и баща на 4 деца, чието семейство живее в „Уестън-супер-Мар“. Полицията намери дома му близо до голф клуба на Кардиф в североизточните части на града.

Дарън Озборн бе арестуван от полицията по подозрение, че е извършил умишлено убийство.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 07.08.25 - Има ли надежда за мир след посещението на Уиткоф в Москва?

Още: Оцелял от Хирошима: Сега е най-опасната епоха. Защо тези животни, наречени хора, така обичат войната? (СНИМКИ И ВИДЕО)

Съседите му са били шокирани след като са видели, че е арестуван, предава Guardian.

По-рано кметът на Лондон Садик Кан заяви, че атаката във „Финсбъри парк“ е „нападение срещу всички нас, нашите споделени ценности като толерантност, свобода и уважение“.

„Не знаем мотивите зад нападението, но тероризмът си е тероризъм, без значение от целта и това, което вдъхновява болните и извратени извършители, които извършват тези зли престъпления“, каза лондонският кмет.

Кметът Садик Кан добави, че най-доброто, което британското общество може да направи след това нападение, както и пожара в „Гренфел тауър“, е да „ценим ценностите, които ни обединяват“.

Още: Русия забрани вноса на месо и мляко от български животни

Още: Украйна отвори отново трафика по делтата на Дунав

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес