България е страна, която може да бъде давана за пример както за успеха на източното разширяване на ЕС, така и за неговия провал. Зависи от гледната точка.
Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма
Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО
Двете лица на България
Единайсет години след приемането на България в ЕС нейното правосъдие все още не отговаря на стандартите за една страна-членка на ЕС, нейните институции са проядени от корупция, олигарси дърпат задкулисно конците в политиката, а средният доход в страната е най-ниският в целия ЕС - при това значително. Това от една страна.
Ако обаче сравним днешна България с това, което тя беше преди да започне да преговаря за присъединяване към общността, ще видим една друга, по-добра страна. Развитието ѝ, вярно, не върви само в една посока - често сме виждали да прави ту крачки напред, ту да се връща назад. Лошото ѝ име, което сега обременява току що започналото председателство на ЕС, обаче не е случайно.
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
Това е много!
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа
Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)
Но също и похвалите на ЕК в Брюксел към София не са откъснати от действителността празни думи: България днес, благодарение на членството си в ЕС, е една политически и икономически стабилна държава. А в несигурни времена като днешните това не е никак малко.
Коментара на Райнхард Везер във "Франкфуртер алгемайне цайтунг"
Превод: БГНЕС
Още: Турция: Защо държавата иска деца, а майките - не?
Още: От 3 години спя в Кремъл: Путин показа къде се крие (ВИДЕО)