Репресии в Русия: Над 340 души са задържани за два дни заради митинги в памет на Навални (СНИМКИ и ВИДЕА)

17 февруари 2024, 18:04 часа 3076 прочитания

Повече от 340 души са задържани от вчера, 16 февруари, насам след като стана известно за смъртта на опозиционера Алексей Навални в затвора му в Арктика. 237 от тях са задържани днес в общо 29 руски града, а най-голямата група задържани е в Санкт Петербург (130).

Още: Какво обсъдиха Макрон и Тръмп на Г-7? Ето ги темите

Още: "Сериозни атаки и пренебрегване": Гутереш защитава ООН и обяви, че не е "меню по избор"

В някои полицейски участъци дълго време не са били допускани при арестуваните техните адвокати.

Полицията в Санкт Петербург "използва палки и електрошокови пистолети, въпреки че задържаните не оказват съпротива", информира пред "Настоящее время" Дмитрий Анисимов от неправителствената организация "ОВД-Инфо", която се бори с политическите преследвания.

Обвиненията към задържаните са основно за неподчинение на полицейските служители, а на един от арестантите е повдигнато обвинение за "дискредитиране" на руската армия.

Още: ЕС удължава приетите санкции срещу Русия, но няма да налага нови

Още: Педро Санчес осъди "геноцида" в Ивицата Газа

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес