Русия смени един от най-високопоставените генерали - ето кого

24 септември 2022, 17:00 часа • 4173 | прочитания

Русия обяви в събота смяната на един от най-високопоставените генерали, отговарящ за логистиката, на фона на мобилизационна кампания за военната операция в Украйна, която разкри широко разпространени логистични проблеми.

Още: Какво се крие зад името? Историята на папа Лъв в Римокатолическата църква

Още: Световните лидери поздравиха новия папа Лъв XIV

"Генерал Дмитрий Булгаков е освободен от поста заместник-министър на отбраната" и ще бъде заменен от генерал-полковник Михаил Мизинцев, съобщи министерството на отбраната в Telegram. 60-годишният Мизинцев е под британски санкции заради ролята му в обсадата на украинския пристанищен град Мариупол, превзет от руските войски през май, предава БГНЕС, цитирайки АФП.

Последните успехи на украинската армия разкриха важни логистични пропуски в руската армия. Някои анализатори дори смятат, че логистиката е слабото звено в руската армия, което създава трудности от началото на офанзивата. Частичната мобилизация, обявена в Русия в сряда, е друго логистично предизвикателство за въоръжените сили. Стотиците хиляди резервисти, идващи от цяла Русия, ще трябва да бъдат извикани, екипирани и обучени, преди да бъдат изпратени на бойното поле. 

 

Още: Чешкият президент сравни Русия с нацистка Германия

Още: "Нека мирът бъде с вас": Какво каза в първата си реч папа Лъв XIV? (ВИДЕО)

Всичко за частичната мобилизация следете ТУК.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Георги Петров
Георги Петров Отговорен редактор
Новините днес