Френската полиция е извършила няколко ареста във връзка с терористични заплахи, отправени срещу предстоящите Олимпийски игри в Париж.
Още: Руснак предложи 1 милион рубли за залавянето на Путин насред Санкт Петербург: Какво му се случи
Още: Без "македонски език и идентичност" в доклада за Скопие: Най-големите в Европарламента се разбраха
"Заплахата остава изключително висока", каза министърът на вътрешните работи Жералд Дарманен, потвърждавайки, че арестите са извършени на две различни места.
Още: Блокираната република: Какви са сценариите за Франция
Дарманен не даде повече подробности за броя на задържаните, но каза, че те са свързани с два отделни случая, които антитерористичните власти приемат като терористични заплахи.
Още: Във ВВС на Украйна задържаха майор, вербуван от руснаците
Още: Орбан обвини Зеленски, че е отказал да спре войната
Министърът добави, че арестите не са били публично оповестени преди това заради първия тур на парламентарните избори в неделя.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Горски пожар бушува край турския курорт Чешме (ВИДЕА). В Саксония свиреп пожар край военен полигон
Още: Орбан докосна дъното с кампания срещу Зеленски и лидера на унгарската опозиция (СНИМКА)
Олимпийските игри в Париж започват на 26 юли, предава БТА.
Наръчник за Олимпийските игри - всичко, което трябва да знаете