Денят, в който Бербатов влезе в историята на Висшата лига (ВИДЕО)

7616
Снимка: GettyImages

Не са много футболистите, които могат да се похвалят, че са отбелязали пет гол в един мач. Още по-малко пък са тези, които са го сторили в най-силното първенство в световен мащаб – английската Висша лига. Един от хората, които са отбелязвали 5 попадения в мач от Премиър Лийг обаче е българин – Димитър Бербатов.

Юнайтед гази Блекбърн

Българският нападател влиза завинаги в историята на Висшата лига на 27 ноември 2010 година. Тогава Бербатов и неговият Манчестър Юнайтед приемат на „Олд Трафорд“ Блекбърн. Тимът на сър Алекс Фъргюсън тотално доминира в срещата и печели с категоричното 7:1.

Бербатов нанизва пет гола на гостите

Пет гола в мрежата на Блекбърн пък бележи Димитър Бербатов. Шоуто на Бербо стартира през първото полувреме, когато се разписва на два пъти. След почивката пък българинът вдига темпото още повече и нанизва още три попадения във вратата на гостите. По този начин той се нареди в престижна класация заедно с футболисти от ранга на Серхио Агуеро, Алан Шиърър, Анди Коул, Иън Ръш и Джими Грийвс.

ОЩЕ: "Пас към миналото": Кървавият гол - звездният миг на Гонзо в битката с Бербатов