Аталанта взе Лига Европа след бой над непобедимия Леверкузен (ВИДЕО)

3243

Аталанта спечели Лига Европа, след като победи във финала Байер Леверкузен с категоричното 3:0. По този начин бергамаските взеха първото си голямо европейско отличие, а също така сложиха край на серията на „аспирините“ от 51 мача без загуба във всички турнири. В герой за Аталанта се превърна Адемола Луукман, който реализира хеттрик във вратата на германците.

Аталанта реши всичко преди почивката

Аталанта започна по-добре срещата и поведе още в 12-ата минута. След подаване в наказателното поле на Байер, Адемола Луукман бе оставен непокрит и с прецизен удар направи резултата 1:0. Леверкузен опита да отговори, но изстрелите на Грималдо и Станишич не затрудниха Хуан Мусо.

В средата на първото полувреме Аталанта реализира второ попадение. Луукман получи добра топка на границата на наказателното поле и с мощен удар по земя се разписа за 2:0. До края на частта двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.

Байер не успя да отговори на предизвикателството

L'ABBIAMO FATTO DAVVERO! 🏆🏆🏆🏆🏆🏆 WE DID IT FOR REAL! @Europa League CHAMPIONS! 🇪🇺 #AtalantaBayer04 3-0 | #UELFinal #GoAtalantaGo ⚫️🔵

Posted by Atalanta Bergamasca Calcio on Wednesday, May 22, 2024

След почивката Байер вдигна оборотите и започна по-често да търси попадение. „Аспирините“ обаче не успяха да преодолеят отбраната на италианците. Все пак в 63-та минута германците стигнаха до добро положение, което обаче не бе реализирано.

Четвърт час преди края на редовното време на срещата Аталанта сложи край на спора. Скамака подаде отлично на Луукман, който навлезе в наказателното поле на Байер и с много точен удар оформи своя хеттрик, а с това и крайното 3:0 за италианците.