Дортмунд е финал за Шампионска лига! Греди и куп пропуски съкрушиха ПСЖ (ВИДЕО)

4146

Борусия Дортмунд е първият финалист в Шампионска лига! "Жълто-черните" надвиха Пари Сен Жермен с 1:0 в реванша на "Парк де Пренс" и с общ резултат 2:0 отстраниха "принцовете". Единственото попадение в срещата реализира 35-годишният централен защитник Матс Хумелс с глава в 51-вата минута. Възпитаниците на Луис Енрике уцелиха четири греди и пропуснаха куп положения.

Без чисти голови положения през първото полувреме

В спора за трофея от най-силния европейски клубен турнир вестфалци ще играят срещу победителя от мегасблъсъка между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен. Иначе във Франция полуфиналът стартира равностойно и във високо темпо. Чисти голови положения обаче липсваха през първото полувреме заради внимателната игра в защита на двата тима.

ОЩЕ: "Corner taken quickly...": 5 години от един от най-великите обрати в Шампионска лига (ВИДЕО)

Дните до Евро

Греда за ПСЖ и гол за Борусия

Заслуженото трябва да се отдаде и на Джанлуиджи Донарума и Грегор Кобел, които демонстрираха класата си при необходимост. След почивката ПСЖ вдигна оборотите. В 47-ата минута Заир-Емери стреля от малък ъгъл, но уцели гредата. Малко по-късно Хумелс засече центриране от корнер на Бранд и откри резултата.

ПСЖ уцели 4 греди! Малшанс!

Момчетата на Енрике се втурнаха в търсене на изравнителен гол. В 61-вата минута Нуно Мендеш шутира от дистанция, но страничният стълб го лиши от възможността да върне надеждите на "принцовете". След това ново попадение на Хумелс бе отменено заради засада. В заключителните моменти на двубоя домакините уцелиха още две греди. Килиан Мбапе и Витиня бяха "късметлиите" този път. Така Дортмунд си осигури мач на 1 юни на "Уембли" срещу Реал Мадрид или Байерн Мюнхен.