"Corner taken quickly...": 5 години от един от най-великите обрати в Шампионска лига (ВИДЕО)

3394

На днешната дата (7 май) преди 5 години Ливърпул сътвори един от най-великите обрати в новата история на Шампионска лига. Мърсисайдци заличиха пасив от три гола срещу испанския колос Барселона, побеждавайки каталунците с 4:0 в реванш от 1/2-финалите на турнира.

Обратът на Ливърпул срещу Барселона

Барса спечели първия мач с убедителното 3:0 на "Камп Ноу", като не се виждаше как Лионел Меси и компания ще изпуснат билета си за големия финал. На 7 май обаче "Анфийлд" се превърна в истински ад за каталунците, които едва ли искат да си спомнят тази кошмарна вечер.

Ориги дава аванс, Алисон спасява "червените"

Дивок Ориги намали изоставането на Ливърпул с гол още в седмата минута, но до почивката "червените" не съумяха да стигнат до втори гол. Вместо това Алисон Бекер трябваше да спасява на няколко пъти вратата на домакините.

Дивок Ориги

"Златната" резерва Жоржиньо Вайналдум

След почивката Ливърпул получи нов импулс - както от феновете на трибуните, така и от "златната" си резерва Жоржиньо Вайналдум. Десетина минути след появяването си в игра Вайналдум успя да вкара два гола в рамките на две минути, за да направи резултата 3:0.

Хитрият корнер на Александър-Арнолд и голът на Ориги

В 79-ата минута дойде и един от най-паметните голове в новата история на Ливърпул: Трент Александър-Арнолд изпълни хитро ъглов удар, хващайки отбраната на Барселона неподготвена. Дивок Ориги засече подаването му, за да вкара четвърти гол във вратата на Марк-Андре тер Щеген.

Попадението остава знаково и с емблематичния коментар на Стив Хънтър и клубната легенда Джон Олдридж за клубната телевизия на Ливърпул. Хънтър произнася популярната реплика "Corner taken quickly..." (в превод: бързо изпълнен корнер), след която идва и знаменитият гол на Ориги.