Гьозтепе на Мъри размаза лидера в шампионски сблъсък (ВИДЕО)

4331
Снимка: Скрийншот

Предвожданият от Станимир Стоилов - Гьозтепе, постигна престижна победа с 3:0 при визитата си на Еюпспор в шампионския сблъсък от 33-тия кръг на турската Първа лига, което е вторият ешалон на южната ни съседка. Съперникът, чийто старши треньор е бившият футболист на Барселона Арда Туран, оглавява класирането със 72 точки, а тимът от Измир е втори с 3 пункта по-малко.

Гьозтепе игра срещу 10 от Еюп над 70 минути

Момчетата на Мъри стартираха прекрасно двубоя. В 18-ата минута Кубилай Канатзискуш откри резултата, а в средата на първото полувреме Еюпспор остана с човек по-малко заради директен червен картон на Мехмет Учар. "Гьоз-гьоз" материализира численото си преимущество по възможно най-добрия начин след почивката.

ОЩЕ: Набитото око на Мъри вкара трима играчи от Първа лига в радара на Гьозтепе

Дните до Евро

Мъри победи Арда Туран за втори път

В 68-ата минута Юмит Акда удвои аванса на своя тим. Около четвърт час преди да изтече редовното време Билал Месауди оформи класиката. В последния кръг, когато ще се решава първото място, Гьозтепе посреща Бодрумспор, докато Еюспор гостува на Ерзурумспор. Отборът на Стоилов има реален шанс за върха при благоприятен развой, защото е с предимство в директните сблъсъци с тима на Арда Туран. По-рано през сезона бе постигната още една победа с 5:1.