Холанд избухна с 4 гола, а Манчестър Сити върви уверено към титла (ВИДЕО)

2586

Манчестър Сити разгроми с 5:1 Уулвърхемптън на "Етихад" в двубой от 36-ия кръг на Висшата лига. Централният нападател на "гражданите" Ерлинг Холанд избухна с 4 попадения, като заби хеттрик още през първото полувреме. Заменилият го Хулиан Алварес също се отчете с гол, а за "вълците" почетно се разписа Хван Хи-Чан.

Така отборът на Пеп Гуардиола събра 82 точки на своята сметка, които му отреждат второто място - на 1 зад лидера Арсенал. "Артилеристите" обаче са с мач повече. Уулвс пък се намира на 11-ата позиция с 46 пункта.

ОЩЕ: Арсенал дръпна временно на върха, Ипсуич се завърна във Висшата лига (ВИДЕО)

Дните до Евро

Ерлинг Холанд избухна с хеттрик за едно полувреме

Шампионите започнаха със сериозен натиск и в 11-ата минута Раян Аит-Нури извърши нарушение в наказателното поле срещу Йошко Гвардиол. Холанд материализира отсъдената дузпа. До почивката норвежецът засече центриране на Педри за 2:0 и вкара още един път от бялата точка, за да оформи класиката.

Алварес смени Холанд и вкара мигновено

В началото на втората част кореецът Хван Хи-Чан намали изоставането на гостите, но само броени секунди по-късно Ерлинг Холанд матира Жозе Са за четвърти път. Таранът бе заменен от Хулиан Алварес в 82-рата минута. Световният шампион с Аржентина не се нуждаеше от много време и записа името си сред голмайсторите за крайното 5:1.

ОЩЕ: Челси съкруши амбициите на Тотнъм за топ 4 във Висшата лига (ВИДЕО)