Интер няма спирка: "Нерадзурите" сразиха Аталанта и си осигуриха място в топ 4 (ВИДЕО)

2858

Интер затвърди добрата си форма с успех над Аталанта в двубой от 37-ия кръг на Серия "А". След като през седмицата "нерадзурите" завоюваха Купата на Италия, те си гарантираха и място в топ 4 кръг преди края на Калчото. Момчетата на Симоне Индзаги надвиха бергамаските с 3:2 като домакин. До 3-тата минута Ромелу Лукаку и Николо Барела осигуриха комфортна преднина за своя тим. Марио Пашалич върна едно попадение. Лаутаро Мартинес възстанови аванса от два гола на гранда от Милано в 77-ата минута, а в добавеното време на срещата Луис Муриел оформи крайния резултат.

ПО-РАНО: Страхотен обрат в края донесе успеха на Фиорентина срещу Рома (ВИДЕО)

Преди да изтекат първите 60 секунди от сблъсъка Лукаку прати топката във вратата на Спортиело за 1:0. Веднага след това Барела удвои от близка дистанция. Разгромът щеше да стане класически още преди 10-ата минута, ако попадението на Чалхаанолу не бе отменено заради засада. Гостите се посъбудиха и в 36-ата минута Пашалич се разписа за 2:1.

През второто полувреме Интер доминираше, а стражът на Аталанта се отчете с няколко добри спасявания. Той обаче остана безпомощен в 77-ата минута. Лукаку изведе Брозович очи в очи със съперниковия страж. Хърватският полузащитник реши да подава към Мартинес, който не сбърка на празна врата. ОЩЕ: Основен халф на Интер под въпрос за финала на Шампионска лига

В добавеното време Муриел оформи крайния резултат. Колумбиецът стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената, но се върна към него, за да бъде изпратена безпощадно под напречната греда. Така "нерадзурите" вече имат 69 точки в актива си и заемат втората позиция преди Лацио да изиграе своя мач от кръга. Аталанта пък е пети с 61 пункта.