Интер е големият носител на Купата на Италия! "Нерадзурите" сломиха Фиорентина (ВИДЕО)

3486
Снимка: GettyImages

Интер защити постижението си от миналата година и за девети път в историята си завоюва Купата на Италия! "Нерадзурите" обърнаха и победиха Фиорентина във финала с 2:1. Попаденията бяха дело на аржентинци - Николас Гонсалес откри още в 3-тата минута за "виолетовите", но два гола на Лаутаро Мартинес донесоха успеха за тима на Симоне Индзаги. Така Интер може да завърши сезона с дубъл, ако надвие Манчестър Сити в сблъсъка за трофея от Шампионската лига.

Възпитаниците на Винченцо Италиано стартираха феноменално. Триходовата им комбинация в 3-тата беше завършена от Гонсалес, който определено се намира във форма. Полузащитникът се разписа на два пъти при успеха над Базел в реванша от полуфиналите на Лигата на конференциите. ОЩЕ: Уест Хям и Фиорентина ще определят шампиона в Лигата на конференциите (ВИДЕО)

Следващото най-чисто положение дойде в средата на първата част, когато Джеко опропасти страхотен шанс. Все пак партньорът му в атака - Мартинес, изравни резултата, възползвайки се от пас на Брозович. Аржентинският нападател удвои в 37-ата минута. Той засече центриране на Барела по атрактивен начин и парира Терачано.

Второто полувреме изобилстваше от ситуации пред двете врати. Нико Гонсалес, Кристиано Бираги и Лука Йович бяха близо до гола от Фиорентина, но късметът, добрите намеси на Ханданович и защитата пред него разочароваха "Ла Виола". Барела и Лукаку пък не успяха да покачат аванса на Интер. В крайна сметка "нерадзурите" запазиха преднината си и спечелиха Купата на Италия.