Новите крале на Испания

4776
Реал Мадрид спечели титлата в Примера

Реал Мадрид е новият шампион на Испания, след като разгроми като гост Атлетик Билбао с 3:0 в отложен мач от 20-и кръг на Примера дивизион.

Мадридчани можеха да поведат още в 11-та минута, но Кристиано Роналдо изпусна отсъдената в тяхна полза дузпа. Пет минути по-късно обаче Месут Йозил изведе Игуаин, който преодоля двама бранители и с шут от границата на наказателното поле се разписа за 1:0. Още пет минути по-късно Йозил удвои след асистенция на Роналдо. Крайният резултат бе оформен от самия Роналдо, засякъл топката с глава след центриране на Шаби Алонсо.

Реал е със 7 т. преднина пред втория Барселона два кръга преди края на шампионата.

Редактор: Георги Иванов

Реал се абонира за загуби от Барселона

Реал Мадрид вече се превръща в абонат на Барселона за загуби. И то на свой терен. Каталунците отново победиха вечния си съперник. Тоз...