От втория опит: Манчестър Юнайтед с ценен успех над Кристъл Палас (ВИДЕО)

1749
Снимка: Getty images

В мач от 22-ия кръг на Висшата лига Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:1. „Червените дяволи“ доиграха последните 20 минути с човек по-малко, но въпреки това с голове на Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд извоюваха ценен успех. Така играчите на Ерик Тен Хаг успяха да си отмъстят за загубените точки в сблъсъка срещу „орлите“ преди две седмици.

Преди началото на срещата феновете на манчестърци се събраха пред възпоменателната плоча на "Олд Трафорд" за катастрофата в Мюнхен, а двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналите в трагичния инцидент, който остава неизлечимо петно в историята на клуба.

Днес Юнайтед започна силно срещата. Само 6 минути бяха нужни на Бруно Фернандеш да открие резултата от дузпа за игра с ръка на Уил Хюз. Малко по-късно Вегхорст пропусна да удвои с глава. Домакините имаха пълно преимущество над своя съперник до края на полувремето, а Рашфорд и Фред се отчетоха с пропуски.

Доминацията на „червените дяволи“ продължи и през втората част, но интересното тепърва предстоеше. Футболистите на Тен Хаг заслужено стигнаха до втори гол. След комбинация между появилия се като резерва Гарначо, Шоу и Рашфорд, последният се разписа за 2-0. Минути по-късно наглед спокойният мач за 20-кратния шампион на Англия тръгна в тотално различна посока.

След грозни сцени и меле на тъчлинията между Джефри Шлуп и Антъни главният арбитър на срещата Андре Маринър показа червен картон на бразилския полузащитник Каземиро за прекомерно агресивни действия срещу Хюз. Момчетата на Патрик Виейра се възползваха от численото си преимущество, когато Джефри Шлуп реализира за 2:1 след изпълнение на корнер.

До края на двубоя „орлите“ търсеха второто попадение, но самопожертвователните намеси на манчестърци им осигуриха победата. Юнайтед спечели важни точки, които ги отвеждат временно на трета позиция. За футболистите на Тен Хаг предстои сблъсък с Лийдс на 8 февруари, а Кристъл Палас ще домакинства на Брайтън.

ОЩЕ: Ако не беше ВАР: Ливърпул на 6 точки от изпадане, Юнайтед - извън топ 4