Владимир Стоянов - мъжът, който нападна лекарка в "Шейново", защото отказала веднага да му даде плацентата на току-що роденото му бебе, е известен като Владо Плацентата сред познатите си.
Още: Ръст на салмонелата и чревните инфекции по морето
Още: Доц. Петко Стефановски: Бюджетът за лекарства на НЗОК е изпълнен на 63% за първото полугодие
През 2014 г. той започнал да посещава Биологическия факултет на Софийския университет, където записал магистратура по генно и клетъчно инженерство.
Университетът подчертава, че не носи отговорност за поведението на възпитаниците си.
Ръководителят на магистърската програма доц. Светослав Димов го определя като посредствен студент, който вярва, че прави наука.
Още: Здравните власти предупреждават: ЕС забранява съставката на някои гел лакове
„Към преподавателите си, което не му прави чест, се отнасяше като към равни и мислеше, че е на тяхното ниво. С колегите си, не мога да кажа, но имаха проблеми. Например имат обща поща, на която да им се пращат материали. Той неколкократно им сменяше паролата или им изтриваше имейлите с материалите”, разказва доц. Димов пред bTV.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Продажба на имот от "Александровска", предназначен за поликлиника, предизвика недоволство
Още: Караш линейка, глобяват те за превишена скорост: Принуда от закона
От дискусия във Facebook става ясно, че сред състудентите си Стоянов е известен като Владо Плацентата.
Колегите му се възмущават от разказите му за замразяване на кучета и котки. В личния му сайт попадаме на алгоритъм за замразяване на организми, за да бъдат съживени след време.
В интернет плацентата се счита за източник на вечната младост и здраве. Дори има клипове за рецепти – как се готви и яде.
Още: От есента: Въвеждат ваксина срещу инвазивна менингококова инфекция от серогрупа В у нас
Още: „Този малък герой успя“: 5-годишният Андре победи левкемията и се прибра у дома
У нас плацентата се третира като биологичен отпадък. Ако родителите искат да използват плацентата, трябва да представят сключен договор с лицензирана стволова банка.
На 5 юли пациенти и други съпричастни организират граждански протест пред „Шейново”.