Генерал Ненов избяга от въпросите за оградата с Турция

03 април 2014, 15:04 часа 48550 прочитания

Командирът на сухопътни войски генерал Нейко Ненов умело финтира журналистите и отклони въпросите им относно оградата по границата с Турция, предаде БГНЕС.

Още: Георг Георгиев се срещна със западни дипломати, в Скопие обявиха, че им се е оплакал от Северна Македония

Още: Наталия Киселова: България и САЩ са доверени съюзници, споделящи общи цели и интереси

Той отказа да каже дали е наказан от министъра на отбраната Ангел Найденов заради строежа на защитното съоръжение на българо-турската граница, като през цялото време обясняваше, че ще има брифинг по-късно, предаде кореспондентът на БГНЕС в района на Ново село.

Брифинг с участието на генерала обаче не бе предвиден. На 21 март министър Найденов заяви, че четирима генерали, трима полковници, подполковник и един цивилен служител ще бъдат наказани заради скандала с оградата по границата с Турция.

Генерал Ненов присъства днес на най-голямото за годината международно учение SABER GUARDIAN, което се провежда в периода от 21 март до 4 април на полигон "Ново село".

Още: Ивайло Вълчев: Поправките предполагат изтриването на всяко едно споменаване на "македонски език" и "македонска идентичност"

Още: Явор Божанков: Нужни са спешни промени в „Продължаваме промяната“

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес