"Много самоуверено почват да мислят за ротацията": Борисов плаши ПП-ДБ със "сериозен разговор" (ВИДЕО)

01 февруари 2024, 10:02 часа 2806 прочитания 0 коментара

Много самоуверено почват да мислят за ротацията. Това коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред медиите в парламента. 

Още: Желязков се ръкува с Гутереш: България отбелязва 70 години в ООН (СНИМКИ)

Още: Какво държи властта и къде са Борисов, Пеевски и Радев в нея? Говори Димитър Ганев (ВИДЕО)

Борисов заговори за сериозен разговор

"Резултатите на министерствата никак не са добри от това, което разбирам. Просто ще имаме сериозни разговори. Много от министрите не си гледат работата, а са се превърнали в партийни секретари, обикалят регионите, срещат се с техните структури, пропагандират направеното от нас за тяхно", заяви лидерът на ГЕРБ. Според него тази пропаганда, която тече, в никакъв случай няма да се отрази добре на ротацията. 

КЗК и сделката за "Булсатком"

„Днес ще разберем за тяхното решение. Аз като лидер на политическа партия няма да коментирам решение на независим регулатор, преди то да е решено. Всеки политически лидер може сам да взима решения заедно с неговата партия какво да коментира и какво не. Мисля, че ясно ви отговорих какво мисля по въпроса“, заяви още Борисов. Думите му дойдоха след изявлението на Кирил Петков от вчера, че се притеснява относно сделката за КЗК. ОЩЕ: Кирил Петков изрази притеснение относно сделката за "Булсатком"  

Още: Желязков подкрепи Израел в момент на вълна от признания на Палестина

Още: Стена срещу дронове: Експерти за ролята на щита и как би функционирал

Той отрече да има договорка в сглобката за КЗК. "Имаме разговори, но нямаме резултати", коментира Борисов по отношение на регулаторите. 

Пътуването до САЩ

Борисов не вижда логика в това пътуване и заговори за разхищение. Той дори припомни, че когато е бил премиер, са му правили сметки на ядките в самолета.  

Той представи списък от 30-40 човека са се нагласили да ходят за 5 дена в Щатите. Сега ги гледам, сега разбрах. Сега разбрах", заяви още Борисов. 

"Ако те отиваха на камината при президента Байдън, три самолета да отидат, пет самолета да отидат, ще са малко, но да отидат пет дена с пет-шест министри. Ако отиват на камината, ще отида ще ги изпратя, ще махам, цветя ще сложа, ама тези разходки напред-назад, ще говоря днес с Кирил Петков, това не може така да продължава", коментира Борисов. 

Още: Посланията на политиците по повод 117 години от Независимостта на България

Още: Борисов беше "унижен" от Пеевски: Анализатори за скандала на седмицата

Той обърна внимание, че министърът на отбраната пак е в списъка на пътуващите. "Пак го гледам, че Тагарев е в списъка. Той нали беше преди три-четири дена", заяви още лидерът на ГЕРБ. Припомняме, че военният министър беше на посещение в САЩ на 9 януари. ОЩЕ: Тагарев заминава на посещение в САЩ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес