Apple се похвали с десетки милиони събрани маски и шлемове срещу коронавируса

06 април 2020, 10:42 часа 2271 прочитания

Световноизвестната американска технологична компания Apple е изработила и събрала повече от 20 милиона медицински маски и защитни шлемове за борба с разпространението на коронавируса, заяви изпълнителният директор Тим Кук.

Още: Vivacom стартира шестото издание на Практикантската програма с нова възможност за обучение в магазинната мрежа

Още: Нова лятна оферта от А1 - Apple Watch с 0% лихва и Extra SIM без такса за първите 6 месеца

"Броят на маските, които можем да доставим чрез нашите вериги за доставки, нарасна до над 20 милиона маски по целия свят. Това е наистина глобална инициатива и ще продължим да работим в тясно сътрудничество с изпълнителната власт на всички нива, за да гарантираме, че тези маски ще бъдат предоставени на тези, които се нуждаят най-много от тях", написа Кук в своя Twitter профил.

Още: Двойно повече възможности за участниците в националната стажантска инициатива „Оставаме в България“, подкрепена от А1

Още: Месец на Apple във Vivacom с отстъпки до 400 лева

Ръководителят на Apple отбеляза, че компанията очаква да доставя повече от милион маски и защитни шлемове седмично, започвайки от тази седмица. Доставката вече е в ход в САЩ и компанията очаква скоро да разшири обсега си извън страната.

Още: "НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 6 април"

Още: Внимавайте с достъпа: Най-опасните разрешения на смартфон приложенията

Още: Лятото е за нови приключения – и нов смартфон с до 80% отстъпка от А1

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес