Потенциала за задълбочаване на сътрудничеството между отбранителните индустрии на България и Полша обсъдиха на днешната си среща министърът на отбраната Тодор Тагарев и посланикът на Полша Мачей Шимански. Товa съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.
Още: Времето до края на август и ще става ли за море: Прогнозата на НИМХ
Още: Кой има имен ден днес, 4 август 2025 г. Честито!
Двамата определиха двустранното сътрудничество в областта на отбраната като стабилно и перспективно.
Тагарев представи основните си приоритети, сред които - продължаване на усилията за укрепване на отбранителните способности, принос на страната и нейната армия в осигуряването на сигурност и стабилност в Черноморския регион и Югоизточна Европа и осигуряване на демократични гражданско-военни отношения. Още: Тодор Тагарев: Предоставяме на Украйна годни боеприпаси, които са към края на своя ресурс
Посланик Шимански подчерта, че в неговата родина солидарността с Украйна е недвусмислена и приветства политиката на българското правителство за оказване на подкрепа. Украинският президент Володимир Зеленски е предоставил списък с нужното на украинската армия въоръжение при визитата си в България, стана ясно от думите на министъра на отбраната Тодор Тагарев преди дни.
Още: Най-важните новини за деня: 3 август 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 4 август 2025 г. (понеделник)
В срещата участваха още заместник-министърът на отбраната Станимир Георгиев и аташето по отбрана полковник Пьотр Грела, информират още от МО.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Седмична прогноза за времето от 4 до 10 август 2025 г.
Още: Снима ли Брад Пит на Белоградчишките скали? Властта не отрича, а градската легенда вълнува хората